Szyj po swojemu

Profesjonalne maszyny do szycia

Profesjonalne maszyny do szycia

Gdy mowa o maszynach do szycia każdemu przychodzi na myśl ta tradycyjna, mechaniczna. Dzisiejszy rynek oferuje pasjonatom oraz zawodowym krawcom wiele typów profesjonalnych maszyn. Dla szwaczy ze specjalnymi wymaganiami dostępne są maszyny: przemysłowe, owerlocki, renderki czy hafciarki. Warto zwrócić uwagę na to, czym wyróżniają się poszczególne typy.

Maszyny przemysłowe

Maszyny przemysłowe łączą w sobie najdogodniejsze funkcje, ułatwiając i przyspieszając tym samym pracę przy zawodowym szyciu. Ich głównym wyznacznikiem jest to, że najczęściej są sprzedawane ze stołem. Ważne, aby maszyny przemysłowe były jak najbardziej zautomatyzowane. Ma to na celu ułatwić pracę. Niejednokrotnie producenci maszyn wmontowują do nich specjalne, ekonomiczne silniki, które pozwolą na długą i efektywną pracę maszyny. W grupie maszyn przemysłowych wiedzie prym trzech producentów: Jack oraz Zoje, oraz Texi.

Profesjonalne

Hafciarki

Hafciarki to komputerowe maszyny, które umożliwiają tworzenie haftów i logotypów. Dzięki niej ozdobisz odzież albo ręcznik. Przy zakupie hafciarki zwróć uwagę na oferowaną powierzchnię do haftu oraz ilość igieł w maszynie. Oczywiście w zależności od tego, jak duże projekty zamierzasz haftować, dobierz maszynę z właściwą powierzchnią ku temu. Ponieważ są to maszyny komputerowe, ich oprogramowanie oferuje gotowe wzory oraz czcionki dla haftowania liter i cyfr. Z poziomu oprogramowania dobieramy interesujący nas napis, jego grubość oraz czcionkę. Stworzenie prezentu ze spersonalizowaną treścią nie będzie już stanowić problemu. Czołowi producenci maszyn do szycia, jak Janome czy Brother, wydają na rynek również hafciarki. Popularny i sprawdzony model to dla przykładu hafciarka Brother M240ED.

Coverlocki

Coverlock łączący funkcje owerlocka i renderki. Maszyna umożliwia obrzucenie materiału ściegiem owerlockowym, podwinięcie lub wykończenie ściegiem łańcuszkowym. Ten rodzaj maszyny zajmuje niewiele miejsca w pracowni. W coverlocku wymienia się stopkę, w zależności od funkcji, z której chce się skorzystać. Może to być stopka owerlokowa z obcinanem lub stopka do podwijania. Jeżeli zastanawiasz się, jaka maszyna do szycia będzie dla Ciebie najlepsza — komputerowa maszyna do szycia czy mechaniczna wiedz, że oba rodzaje coverlocków są dostępne na rynku. Maszyny Brother należą do tych najłatwiejszych w obsłudze.

Jeśli nie wiesz, którą profesjonalną maszynę do szycia wybrać to skontaktuj sie z ekspertami ze szklepu szyjposwojemu.pl. Podpowiemy, która maszyna będzie idealna do twoich krawieckich celów, a jaka ci jest niepotrzebna. Zaufaj nam i naszemu doświadczeniu, dzieki któremu będziesz szył, jak lubisz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium